آموزش, اخبار

۸ اشتباه در ترموستات قابل برنامه ریزی

ترموستات قابل برنامه ریزی

۸ اشتباه که مردم با ترموستات قابل برنامه ریزی می کنند.

امروزه ترموستات های قابل برنامه ریزی محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است. مانند ترموستات هانیول سری T5 که یکی از این مدل ها می باشد. گرم کردن خانه در تمام مدت زمستان و یا سرد کردن خانه در مدت تابستان می تواند دارای ضرورت زیادی باشد. اینکه شما هر روز نمی توانید آینده نگری کنید و دمای فردای خود را بسنجید، اما ترموستات های هوشمند و قابل برنامه ریزی با اتصال به پیش بینی آب و هوا می تواند این کار را برای شما تسریع ببخشد. انتخاب بین ترموستات فن کویل و ترموستات داکت اسپلیت مهم است.
به هر حال با توجه به تحقیقات هنگام استفاده از ترموستات های قابل برنامه ریزی اشتباهات بسیاری انجام می دهیم که ما در این مقاله به رایج ترین اشتباهات یا سوء استفاده از امکانات ترموستات های قابل برنامه ریزی خواهیم پرداخت و همچنین چگونه می توانید در کل مدت فصل از آن استفاده کنید و هزینه کمتری پرداخت کنید.

۱- اشتباه در تنظیم کردن دما

تنظیم دمای مناسب روی ترموستات قابل برنامه ریزی برای احساس راحتی در خانه مهم است. با این حال بسیاری از افراد تمایل به گرم کردن خانه خود دارند و منجر به هدر رفتن انرژی و هزینه می شود و در نتیجه باعث کلافگی می شود.( یا خانه خیلی گرم است یا خیلی سرد) در ایالات متحده دمای اتاق نشیمن ۷۰ فارنهایت (۲۲ سانتیگراد) و فضاهای مشترک ۶۴ فارنهایت (۱۸ سانتیگراد) و اتاق خواب نیز ۷۵ فارنهایت معادل ۲۴ درجه سانتیگراد توصیه می شود.

در خانه هایی که فقط از یک ترموستات برای کل خانه استفاده می شود متاسفانه امکان تقسیم بندی وجود ندارد و تعادل دمای خانه را دشوار تر می کند. در این حالت می توانید از سنسور دمای اکسترنال ترموستات هانیول استفاده کنید البته اگر ترموستات شما این قابلیت را داشته باشد.

ترموستات قابل برنامه ریزی

۲- از ترموستات ها برای گرم کردن اتاق با سرعت فن بالا استفاده کنیم.

اگر در زمستان به سرمای زیادی رسیدید و ترموستات شما فعال است این باعث گرمای زود هنگام نمی شود. تمام آنچه با ترموستات های قابل برنامه ریزی انجام می دهید تنظیم دمای نهایی برای سطح راحتی شما است. این موصوع اجازه می دهد تا گرم شدن خانه به دمایی که تنظیم کرده اید را مدیریت کند، پس از سرعت فن برای تسریع در گرم شدن استفاده کنید و سپس به حالت عادی برگردانید.

۳- حفظ حرارت به طور مداوم

برای افزایش راندمان انرژی، بهترین کار این است که وقتی در خانه نیستید، دمای خود را پایین بیاورید. میزان گرمایی که خانه شما از دست می دهد به درجه حرارت داخل خانه و بیرون آن مربوط می شود، بنابراین هرچه سردتر از بیرون باشد، گرمای بیشتری را از دست می دهید و داخل آن گرمتر است و گرمای بیشتری نیز از دست می دهید. کاهش این میزان از دست دادن گرما بسیار مهم است زیرا هر چه گرمای کمتری از دست بدهید، انرژی کمتری برای حفظ دمای راحت در خانه خود نیاز دارید. بازگشت به یک خانه سرد باعث می شود که بیشتر افراد ترموستات را بالاتر از سطح آسایش معمولی تنظیم کنند، گرمای بیش از حد خانه و هدر دادن هزینه ای که پس انداز کرده اند با استفاده از دمای پایین هنگام بیرون رفتن هدر می رود. ترموستات های قابل برنامه ریزی برای جلوگیری از این اتلاف انرژی ایده آل هستند.

چگونه می توانم کنترل های گرمایش را تنظیم کنم؟

هنگامی که برنامه شما تغییر می کند، مسائل می توانند کمی پیچیده تر شوند ، اما اینجاست که یک سیستم گرمایش که توسط یک ترموستات هوشمند کنترل می شود ، می تواند کمک کند. می توانید با استفاده از ترموستات هوشمند در کنار برنامه در تلفن هوشمند خود ، یک سیستم Warmup را کنترل کنید که باعث افزایش کارآیی می شود، یک راه حل گرمایش  برای گرم کردن خانه را کنترل می کنید. فن آوری SmartGeo آن نیز به طور خودکار سیستم گرمایش شما را به موقع برای ورود به خانه آماده می کند و باعث کاهش چشمگیر هدر رفت انرژی می شود.

ترموستات قابل برنامه ریزی

۴-از یک روش تنظیم برای خاموش کردن استفاده کنید.

افراد زیادی هنگام خروج از خانه، گرمایش را کاملاً خاموش می کنند. با این حال، این می تواند خانه شما را در معرض خطر رطوبت و یا حتی یخ زدگی لوله قرار دهد. برای جلوگیری از عوارض جانبی در هوای بسیار سرد ، استفاده از دمای برگشتی ایده خوبی است. دمای برگشتی به این معنا نیست که خانه در هنگام خاموش شدن گرم شود. اگر دمای برگشت مناسب برای خانه شما باشد ، گرمای شما خاموش خواهد شد در حالی که شما برای یک مقدار معمولی از زمان دور هستید اما اگر بیش از مدت زمان انتظار بیرون بروید از افت شدید محافظت نمی شود.

ترموستات باید در چه دمایی تنظیم شود؟

گرفتن دمای مناسب برای منزل شما می تواند مدتی طول بکشد، اما یک نقطه شروع خوب ۶۰ درجه فارنهایت یا ۱۶ درجه سانتیگراد است. برای گرم کردن از ۶۰ درجه فارنهایت (۱۶ درجه سانتیگراد) به ۷۰ درجه فارنهایت (۲۲ درجه سانتیگراد) تقریباً ۱ ساعت زمان نیاز دارد، بنابراین باید برنامه ورود به خانه ی خود را مطابق با آن تنظیم کنید. ترموستات هوشمند می تواند دردسر آزمایش را با محاسبه خودکار بهترین دما برای استفاده در خانه در هنگام خارج شدن از خانه و فعال کردن گرمایش برای گرم کردن اتاق های خود فقط در زمان رسیدن شما از بین ببرد.

۵- نصب ترموستات در یک فضای بسیار گرم یا بسیار سرد

ترموستات قابل برنامه ریزی دمای اتاق مورد نظر خود را از طریق سنسور هوا یا حسگر می کند. این مطالعه ترموستات از فضا ها هنگام برنامه ریزی درجه حرارت کمبود و کمک به اجرای یک سیستم گرمایش کارآمد مهم هستند ، بنابراین اگر یک ترموستات در یک اتاق بسیار سرد یا بیش از حد گرم نصب شود ، ممکن است دقیقاً منعکس کننده دمای واقعی خانه شما نباشد.

ترموستات ها باید در یک مکان صحیح در داخل خانه شما نصب شوند تا اطمینان حاصل شود که می تواند در مؤثرترین حالت خود کار کند. توصیه می کنیم که یک ترموستات را روی دیوارهای داخلی نصب کنید، در ارتفاع مطلوب از کف ۱/۵ متر پیشنهاد می شود. ترموستات ها را نباید در نزدیکی پنجره یا در معرض نور مستقیم خورشید نصب کرد و آنها را از محل هایی که گرما مستقیم با آن اصابت میکند قرار نگیرد. مانند گرمایی مانند رادیاتور ، لامپ ، اجاق گاز یا سایر وسایل الکترونیکی که ممکن است گرما ایجاد کنند. ما همچنین توصیه می کنیم همیشه از داشتن عایق کافی در خانه خود اطمینان حاصل کنید که به جلوگیری از اتلاف گرما کمک می کند و به حفظ دمای محیطی مداوم کمک می کند.

ترموستات قابل برنامه ریزی

۶- لباس مناسب بپوشید.

پوشیدن یک لایه اضافی از لباس می تواند درجه حرارت شما را تا ۵ درجه افزایش دهید. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که پایین آمدن دمای متوسط در خانه شما به میزان ۲ درجه می تواند تا ۱۰٪ در قبض های گرمایشی با استفاده از ترموستات قابل برنامه ریزی صرفه جویی کند. به عبارت دیگر، پوشیدن لباس به شما این امکان را می دهد تا ترموستات را در دمای پایین تری تنظیم کنید و می توانید در سال هزینه قابل توجهی را صرفه جویی کنید. در اکثر محصولات هانیول نیز مشخصات نصب در دفترچه قرار دارد.

۷-اگر ترموستات به درستی کار نمی کند راهنماهای آن را با دقت بخوانید.

مانند همه فن آوری ها، گاهی اوقات ممکن است ترموستات شما با مشکل روبرو شود اما بیشتر از همه مشکلات با خواندن کتابچه راهنمای دستورالعمل شما و یادگیری نحوه استفاده دقیق از ویژگی های ترموستات شما به سرعت حل می شود.
اگر در استفاده از ترموستات خود مشکلی دارید از جمله عدم اطمینان از نحوه ایجاد یک برنامه جدید گرمایشی، تنظیم دمای راحتی جدید هدف یا نحوه نادیده گرفتن ترموستات، تمام ترموستات با راهنمای نصب و راه اندازی عیب یابی همراه هستند. در برخی موارد ممکن است یک مشکل فنی بیشتر مانند خطای نصب یا مواردی که شروع به کارکرد سیستم گرمایش شما می کند باشد.

۸- تعویض ترموستات های ساده با ترموستات های هوشمند.

در حالی که ممکن است برخی از افراد از ترموستات سنتی استفاده کنند که فقط سیستم گرمایش را روشن یا خاموش می کند، ترموستات هوشمند پیشرفته تر صرفه جویی در مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت را ارائه می دهد. ترموستات هوشمند ویژگی هایی از قبیل گرمایش خودکار، دسترسی از راه دور، داده های مصرف انرژی و برنامه ریزی گرمای شخصی را تسهیل می کند. یک ترموستات هوشمند حتی می تواند با استفاده از بلندگوهای هوشمند مانند Amazon Echo ، سیستم گرمایش خود را با صدای خود کنترل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *