آموزش

نحوه تنظیم ترموستات داکت اسپلیت

تنظیم ترموستات داکت اسپلیت

برای تنظیم دمای محیط از ترموستات داکت اسپلیت استفاده می‌شود. در این مقاله به یادگیری تنظیم ترموستات داکت اسپلیت خواهیم پرداخت. در ادامه با کاربرد دکمه‌ها و کلیدهای ترموستات آشنا خواهید شد. به دنبال این آموزش ترموستات عملکرد صحیح و بازدهی خوبی به همراه خواهد داشت. شما این امکان را دارید تا دما، حالت، سرعت فن، سیستم گرمایش یا سرمایش مورد نظر را تنظیم کنید.

نحوه تنظیم ترموستات داکت اسپلیت

در این قسمت نحوه تنظیم ترموستات داکت اسپلیت را با جزئیات توضیح خواهیم داد. برای تنظیم ترموستات ابتدا باید آن را روشن کنید و پس از روشن کردن حالت دستگاه را انتخاب کنید. در قدم بعدی دما و سرعت فن مورد نظر خود را تنظیم کنید.

تنظیمات ترموستات داکت اسپلیت

تنظیم حالت‌های مختلف ترموستات داکت اسپلیت

هر یک از حالت‌های مختلف داکت اسپلیت دکمه مخصوص به خود را بر روی ترموستات دارد. حالت‌های مختلف ترموستات شامل حالت گرمایش، سرمایش، تایمر، تهویه، حالت خواب و پرتاب باد هستند.

تنظیم تهویه یا سرعت فن داکت اسپلیت

تنظیم سرعت فن در تنظیم ترموستات داکت اسپلیت از طریق دکمه مربوط بر روی ترموستات انجام می‌شود. سرعت‌های مختلف فن شامل کند، متوسط و سریع هستند.

تنظیم سیستم گرمایش داکت اسپلیت

معمولاً افراد در فصول پاییز و زمستان سیستم گرمایش داکت اسپلیت خود را فعال می‌کنند. جهت فعال کردن سیستم گرمایش داکت اسپیلت باید دکمه‌ی  Heat ترموستات را انتخاب کنید و درجه گرمایش را تنظیم کنید. برای تنظیم درجه، بهتر است در ابتدا دما را بر روی ۲۰ درجه تنظیم کنید، اگر هوا سرد بود می‌توانید درجه را افزایش دهید تا محیط اطرافتان گرم تر شود. برای گرم کردن منازل مسکونی معمولاً دما بین ۲۰ تا ۲۲ درجه سانتی گراد در نظر گرفته می‌شود.

تنظیم سیستم سرمایش داکت اسپلیت

در فصول بهار و تابستان سیستم سرمایش داکت اسپلیت با فرمان ترموستات فعال می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌ی Cool بر روی ترموستات سیستم سرمایش داکت اسپلیت را فعال نمایید. این امکان برای شما فراهم شده است که دمای ترموستات را بر اساس دمای مورد نظر خود تنظیم کنید. لازم به ذکر است بهترین دما برای منازل در فصل تابستان ۲۶ تا ۲۴ درجه سلسیوس است.

تنظیم پرتاب باد از طریق ترموستات

این حالت پرتاب باد را کنترل و تنظیم می‌کند. شما این امکان را دارید تا پرتاب باد را در جهات مختلف چپ، راست، بالا، پایین و در حالت اتوماتیک تنظیم کنید.

تنظیم زمان اسپلیت با ترموستات

شما از روی ترموستات داکت اسپلیت می‌توانید زمان روشن یا خاموش شدن داکت اسپلیت را تنظیم نمایید.

تنظیم حالت خواب

با تنظیم داکت اسپلیت بر روی حالت خواب کیفیت خواب شما نیز افزایش می‌یابد. در این حالت دمای داکت اسپلیت به تدریج تغییر خواهد کرد زیرا در هنگام خواب دمای بدن انسان نیز تغییر می‌کند.

نحوه تنظیم دمای ترموستات

تنظیم دمای ترموستات از طریق دکمه‌های بالا و پایین امکان پذیر است. معمولاً دما با واحدهای فارنهایت یا سانتی گراد نشان داده می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله به نحوه تنظیم ترموستات داکت اسپلیت پرداختیم تا عملکرد خوبی به همراه داشته باشد. با استفاده از دکمه‌های ترموستات تنظیم دما، حالت‌های مختلف، عملکرد فن، سیستم سرمایش و گرمایش امکان پذیر است. اکثر افراد سیستم سرمایش داکت اسپلیت در فصل تابستان یا بهار و سیستم گرمایش را در فصول پاییز و زمستان فعال می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *