اخبار, راهنمایی و مشاوره

ترموستات زنت

ترموستات زنت

ترموستات زنت

اگر شما هم از سیستم زنت استفاده می کنید و دنبال ترموستات برای آن هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد، پس با ما همراه باشید. در قدم اول ببینیم که سیستم های زنت چیست؟ و چه ترموستات هایی سیستم زنت را پشتیبانی می کند؟ ترموستات هانیول ؟ ترموستات اسمارت ؟ ترموستات کلایماست ؟

زنت چیست؟

دستگاه زنت یکی از دستگاهای سیستم تبخیری در سیستم های تهویه مطبوع می باشد، نام این دستگاه مخفف سه عبارت زمستانه، نیمه، تابستانه می باشد و زنت دو فصل دارد یعنی هم حالت سرمایشی و هم حالت گرمایشی در آن وجود دارد.

زنت با توجه به اقلیم و آب و هوای ایران اختراع شده است، زنت سالیان متوالی تغییراتی جهت بهبود به خود دیده است، عملکرد حالت سرمایشی این دستگاه مشابه کولر آبی می باشد با این تفاوت که در بیشتر کولرهای آبی از پوشال استفاده می شود. اما در این دستگاه از فیلتر سلولز استفاده می شود که هم آب را به طور یکسان از خود عبور می دهد و هم حالت خود را بعد از گذر زمان از دست نمی دهد و از همه مهمتر مشکلات تنفسی از جمله ایجاد حساسیت که در کولر های آبی که بخاطر استفاده از پوشال به وجود می آمد را از بین برده است.

 

حالت گرمایشی نیاز به کویل دارد، کویل وسیله ای است که آب گرم داخلش جریان می یابد و با عبور هوا از آن، هوا را گرم می کند خودرو ها از این وسیله برای گرم کردن محیط داخل خود استفاده می کنند، آب گرم مورد نیاز توسط پکیچ تامین می شود و با استفاده از اتصالات مورد نظر کویل به پکیج متصل می شود.
در این حالت نیازی به افزایش دور فن نیست چرا که با کمترین سرعت فن گرمای تولید شده توسط کویل به محیط انتقال داده می شود. در ضمن دریچه ی هوای تازه که در تابستان هوا را از محیط خارج از ساختمان وارد دستگاه می کند بسته می شود و دریچه ی که هوای داخل ساختمان را به دستگاه منتقل می کند باز می شود، هوای محیط داخل توسط دستگاه دریافت و سپس گرم و بعد به محیط باز می گردد.

 

ترموستات زنت

 

خب تا اینجا با سیستم های زنت آشنا شدیم. حال به سراغ ترموستات هایی که با این دستگاه ها سازگار هستند میرویم. در ابتدا باید بدانیم سیستم زنت ما دارای ۳ دور فن می باشد یا تک دور می باشد. اگر تک دور هست باید از دیمر استفاده کنیم تا بتوانیم از دور فن هم بهره ببریم، اما اگر سه دور هست از ترموستات اسمارت می توان بهره برد.

 

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”خرید ترموستات مناسب سیستم های زنت” style=”gradient” gradient_color_1=”pink” gradient_color_2=”mulled-wine” size=”lg” align=”center” link=”url:https%3A%2F%2Fthermostatco.ir%2Fshop%2F%3Ffilter_compatible%3D%25d8%25b3%25db%258c%25d8%25b3%25d8%25aa%25d9%2585-%25d9%2587%25d8%25a7%25db%258c-%25d8%25b2%25d9%2586%25d8%25aa||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

درباره ترموستات اسمارت بیشتر بدانید:

ترموستات اسمارت

ترموستات اسمارت (Smart-All in One) همه نیازها و کاربرد های صنعت تهویه مطبوع را در خود جا داده است. همه مدل های متفاوت در یک اسمارت گنجانده شده است. به عبارتی می توان گفت انواع فن کویل، داکت اسپلیت و سیستم گرمایش از کف فقط با یک ترموستات اسمارت کنترل می گردد. کافی است قبل از راه اندازی دستگاه ابتدا مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. با ترموستات کاران همراه باشید تا به شما کمک کنیم.

ترموستات اسمارت به صورت پیش فرض پارامتر های استاندارد برای هر یک از مدل های انتخابی شما را به صورتی آماده تنظیم نموده است، با این وجود کاربر به راحتی می تواند این پارامتر های را مطابق با خواسته خود یا پیشنهاد سازنده دستگاه، مورد استفاده قرار دهد.

smart all in one

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *