نصب ترموستات هانیول مدل T6861
نصب ترموستات هانیول مدل T6861

نصب ترموستات هانیول مدل T6861

ترموستات هانیول T6861  پر فروش ترین ترموستات دیجیتال هانیول در ایران می باشد. این ترموستات که از محبوبیت بالایی بر خوردار می باشد هم برای داکت اسپلیت و هم برای فن کوئل قابل استفاده می باشد. در این مقاله به بررسی حالت های نصب و برای هر دو مورد می پردازیم با ما همراه باشید. به شما قول می دهیم بعد از خواندن این مقاله اطلاعات جامع و کاملی درباره ترموستات دیجیتال هانیول T 6861 داشته باشید. در نظر داشته باشید این ترموستات به ترموستات هانیول Halo یا هالو نیز معروف است. در ابتدا به مدل های ظاهری مختلف این ترموستات می پردازیم. این ترموستات دارای ۲ ویژگی مهم می باشد. ابتدا رنگ پس زمینه این ترموستات می باشد که دارای رنگ های سبز و آبی می باشد. ویژگی دوم نحوه قرار گیری این ترموستات بر روی دیوار می باشد که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی قابل نصب می باشد. ( در هنگام خرید باید به عمودی یا افقی بودن ترموستات دقت کنید.) همچنین در هنگام خرید برای سازگاری با ترموستات برای داکت اسپلیت یا ترموستات برای فن کویل حتما از کارشناسان فروش کمک بگیرید. زیرا از نظر ظاهری یکسان هستند. پس در مرحله اول و در هنگام خرید به این نکات توجه کنید:

  • برای داکت اسپلیت یا فن کوئل
  • رنگ پس زمینه آبی یا سبز
  • نحوه نصب افقی یا عمودی
ترموستات هانیول T6861

 

قیمت ترموستات هالو هانیول

قیمت ترموستات هانیول در مدل هایی که ذکر کردیم قاعدتا تفاوتی ندارد و همه آنها یک قیمت هستند فقط قیمت ترموستات داکت اسپلیت کمی تفاوت دارند. اما گاهی پیش می آید که ترموستات های افقی یا عمودی و یا حتی رنگ پس زمینه هم متفاوت می شود. دلیل این اختلاف قیمت در موجودی آنها هستند. اگر مدلی از ترموستات کم یاب شود قیمت آنها معمولا کمی بیشتر می شود. اما مسئله مهم تر چیز دیگری است. ترموستات هالو هانیول دارای دو مدل اصلی و طرح ( فیک ) می باشند. ترموستات فیک معمولا قیمت نصف یا حتی یک سوم قیمت اصلی می باشند. دلیل آن هم مشخص است، کیفیت پایین و طول عمر کمتر. از لحاظ ظاهری هیچ فرقی نمی کنند ولی از داخل، برد آن دارای تغییراتی است. اگر می خواهید تفاوت را تشخیص دهید میتوانید مقاله تفاوت ترموستات اصل و غیر اصل هانیول را مطالعه کنید.

همچنین می توانید از قیمت آنها و خرید ترموستات هم اقدام کنید. ترموستات کاران ضمانت بهترین کیفیت و بهترین قیمت را به مشتریان عرضه می کند.

 

 

مشخصات کلی ترموستات هانیول T6861

این ترموستات که همانطور که از نامش پیداست برند هانیول می باشد. T6861 ترموستات دیجیتال است و دارای کلاس حفاظتی IP20 می باشد. محدوده ای ترموستات نمایش می دهد از ۱۰ تا ۳۲ درجه می باشد. ( اکثر ترموستات های اتاقی همین درجه می باشند.) دقت این ترموستات ۰/۵ درجه می باشد. یعنی اگر شما دما را در ۲۴ درجه تنظیم کرده باشید نهایت با ۰/۵ درجه اختلاف ترموستات دستور روشن یا خاموش را به دستگاه شما می دهد و دما را به آنچه تنظیم کرده اید می رساند. کشور سازنده این ترموستات مانند اکثر برندهای معتبر در کشور چین می باشد و تحت نظر برند هانیول می باشد. حالت نصب این ترموستات تو کار می باشد و در هنگام جایگذاری باید درون یک قوطی که از قبل تعبیه شده قرار گیرد.

 

نصب ترموستات هانیول مدل T6861 آشنایی با دکمه ها

  • دکمه افرایش دما ( در تنظیمات افزایش پارامتر ها )
  • دکمه کاهش دما ( در تنظیمات کاهش پارامتر ها )
  • تغییر دور فن ( در صورتی که دور فن روی Auto  باشد قطع و وصل انجام می شود، اگر فن شما روی یکی از گزینه های low, medium, high باشد قطع و وصل خودکار انجام نمی شود )
  • دکمه خاموش و روشن ترموستات
  • دکمه mode (حالت Heat برای گرمایش، حالت Cool برای سرمایش، حالت Vent، برای فصل بهار و صرفا جهت گردش هوا )
  • سنسور دمای ترموستات برای تشخیص میزان دمای محیط
  • نمایشگر دیجیتال ترموستات

نصب ترموستات هانیول مدل T6861

نصب ترموستات هانیول مدل T6861 سیم کشی (Wiring)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید سیم کشی نمایش داده شده است. در هنگام سیم کشی بسیار دقت کنید چرا که اگر در زمان سیم کشی ترموستات به مشکل بر بخورد خارج از گارانتی قرار می گیرد. اگر فکر می کنید که نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید از تکنسین های مجرب ترموستات کاران یا نصاب های دیگر استفاده کنید.

پایه شماره ۱: خروجی شیر برقی

پایه شماره ۲: خروجی شیر برقی ( اگر سری نباشد پایه شماره ۲)

پایه شماره ۳: فاز

پایه شماره ۴: خروجی شیر گرم

پایه شماره ۵: خروجی شیر گرم ( اگر سری نباشد پایه شماره ۵)

پایه شماره ۶: نول

پایه شماره ۷: دور فن Med

پایه شماره ۸: دور فن Low

پایه شماره ۹: دور فن High

پایه شماره ۱۰: برای ریموت های کارتی ( هتل ها و …)

پایه شماره ۱۱: برای ریموت های کارتی ( هتل ها و …)

پایه شماره ۱۲: برای ریموت های کارتی ( هتل ها و …)

نصب ترموستات هانیول مدل T6861

 

امیدوار هستیم توانسته باشیم در این مطلب نصب ترموستات هانیول مدل T6861 را به طور کامل آموزش داده باشیم.