ترموستات قابل برنامه ریزی
چرا باید از ترموستات قابل برنامه ریزی استفاده کنیم؟

چرا باید از ترموستات قابل برنامه ریزی استفاده کنیم؟

من صاحب خانه جدیدی هستم و همیشه سعی می کنم راهی برای کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه خود بیابم. من شنیده ام که یک ترموستات قابل برنامه ریزی می تواند کمک زیادی در این مهم انجام دهد، اما ترموستات قابل برنامه ریزی دقیقا چیست؟ اگر بخواهم یک ترموستات قابل برنامه ریزی بخرم ، باید به دنبال چه چیزی بگردم؟ “کدام برند ها دارای ترموستات قابل برنامه ریزی می باشند؟ محصولات هانیول، محصولات زیمنس، محصولات کلایماست ؟؟

 

ترموستات قابل برنامه ریزی

 

ترموستات قابل برنامه ریزی چیست؟

یک ترموستات قابل برنامه ریزی می تواند با توجه به تنظیمات از قبل برنامه ریزی شده به طور اتوماتیک دمای خانه را مدیریت کند.  ترموستات های قابل برنامه ریزی به شما این امکان را می دهد تا برنامه ای را برای خانه ی خود تعیین کنید، گرمایش و سرمایش را فقط در صورت نیاز تامین کنید و صرفه جویی قابل توجهی در طول سال انجام دهید. صرفه جویی در ترموستات هانیول و رقبا خیلی مهم است.
در وحله اول، یک ترموستات قابل برنامه ریزی به شما این امکان را می دهد تا برنامه ترموستات خود را تنظیم کنید، در هنگام حضور در خانه ،از هدر رفتن انرژی در گرم کردن یا خنک کردن خانه خود جلوگیری کنید.

 

 نحوه انتخاب ترموستات قابل برنامه ریزی مناسب برای خانه شما 

وقتی ترموستات قابل برنامه ریزی را انتخاب می کنید، مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید نوع برنامه ریزی است. چند بار از خانه دور هستید؟ آیا شما هر روز در یک ساعت خاص از منزل خارج و به خانه بر می گردید یا برنامه شما تغییر می کند؟ ترموستات برای فن کویل می باشد یا برای داکت اسپلیت

ترموستات های قابل برنامه ریزی دارای سه مدل مختلف هستند:( ۷روزه) ، (۲+۵ روزه) ، (۵+۱+۱ روزه) که هر برنامه ای را قابل برنامه ریزی می کند.  قبل از انتخاب ترموستات برای خانه خود، نوع برنامه ای را که شما و خانواده خود نیاز دارید و میزان انعطاف پذیری برنامه ریزی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

درباره مدل های مختلف بیشتر بدانید:

  • مدلهای ۷ روزه به شما این امکان را می دهد که برای هر روز از هفته برنامه های مختلف گرمایش و سرمایش را تنظیم کنید.آنها بیشترین انعطاف پذیری زمانبندی را ارائه می دهند و برای دارندگان خانه با برنامه های شلوغ بسیار عالی هستند.

 

  • ترموستات های قابل برنامه ریزی ۵ + ۲ روزه به شما این امکان را می دهد یک برنامه روزانه برای روزهای هفته و یک برنامه دیگر برای آخر هفته تنظیم کنید. این ترموستات های قابل برنامه ریزی برای صاحبان خانه که دارای برنامه های قابل پیش بینی ثابت و آخر هفته هستند ، بهترین گزینه است.

 

  • ترموستاتهای قابل برنامه ریزی ۵-۱-۱ روزه ، به استثنای برنامه ریزی آخر هفته، مشابه ترموستاتهای ۵+۲ روزه است. با داشتن یک ترموستات قابل برنامه ریزی ۵-۱-۱ روزه، برنامه روزهای هفته خود را تعیین می کنید و سپس برای روزهای پنج شنبه و جمعه برنامه های جداگانه تعیین می کنید.

  ترموستات قابل برنامه ریزی

ویژگی های ترموستات که ما داشتن آنها را توصیه می کنیم.

 ویژگی های ترموستات قابل برنامه ریزی از ساده تا فن آوری پیشرفته متغیر است ، بنابراین چگونه می دانید کدام یک برای خانه شما بهترین است؟ در اینجا برخی از ویژگی های اصلی که باید هنگام انتخاب یک ترموستات قابل برنامه ریزی برای خانه خود در نظر بگیرید را عنوان می کنیم:

  • ویژگی (Vacation) یا تعطیلات: این امکان را برای شما فراهم می کند که ترموستات خود را برای حداکثر صرفه جویی در مصرف انرژی در حالی که خارج از منزل هستید تنظیم کنید و به محض بازگشت بدون برنامه ریزی مجدد به برنامه اصلی خود برگردید … همه اینها در لمس یک دکمه است.

 

  • ارتباط از طریق اینترنت: ترموستات قابل برنامه ریزی با قابلیت Wi-Fi به شما امکان می دهد دمای خانه را با یک کامپیوتر یا تلفن همراه تنظیم کنید. به عنوان مثال ترموستات Honeywell سری Lyric از Wi-Fi و تلفن همراه شما استفاده می کنند تا وقتی هفت تا ۱۰ مایل با خانه فاصله دارید، خانه را برای شما گرم و یا خنک کند. به این ترتیب ، هنگامی که وارد خانه می شوید، خانه شما در حال حاضر در دمای مورد نظر شما قرار دارد.

 

  • قابلیت های هشدار سیستم: به ترموستات های قابل برنامه ریزی کمک می کند تا اطلاعات مهم سیستم را به صاحبان خانه اطلاع دهد. اگر مشکلی در سیستم شما وجود داشته باشد یا هنگامی که باید فیلتر هوا را بررسی کنید، به شما اطلاع رسانی می کند.

 

  • تغییر خودکار : با تغییر هوا ترموستات به طور خودکار سیستم شما را از گرمایش به سرمایش تغییر می دهد. ترموستات قابل برنامه ریزی با تغییر خودکار به ویژه در آب و هوایی که در روز و شب اختلاف دمایی زیادی دارد مفید است.

 

  • ذخیره کامل حافظه : صرفه جویی در حافظه اطمینان حاصل می کند که برنامه هایی که شما در ترموستات قابل برنامه ریزی خود دارید در صورت قطع برق، دست نخورده باقی می ماند.