اخبار, راهنمایی و مشاوره

صرفه جویی با ترموستات هوشمند

صرفه جویی با ترموستات هوشمند

صرفه جویی با ترموستات هوشمند

راه های بسیاری برای استفاده از فن آوری های هوشمند وجود دارد و صرفه جویی با ترموستات هوشمند راه خوبی برای کم کردن هزینه و همچنین بهینه کردن در مصرف انرژی هستند. این که کاربرد ترموستات در کجا مناسب ما می باشد مسئله مهمی است که باید به آن دقت شود. ترموستات هوشمند کنترل دمای خانه را از طریق یک گوشی هوشمند، تبلت یا کامپیوتر برای مدیریت بهتر دمای خانه از راه دور بر عهده می گیرد.
یک ترموستات اتاقی معمولی اجازه می دهد تا با استفاده از تنظیم درجه، یک درجه حرارت در یک خانه تغییر کند، در حالی که یک ترموستات هوشمند اجازه می دهد کنترل بیشتری بر روی گرمایش و سرمایش با استفاده از سه جزء اساسی داشته باشد.

سه جزء اصلی چه هستند؟

اولین مولفه سیستم گرمایش/سرمایش است که به صورت بی سیم به ترموستات هوشمند متصل می شود، ترموستات هوشمند جزء دوم است. سومین جزء برنامه ای است که در یک گوشی هوشمند یا تبلت نصب می شود. این پیکربندی اساسی است.

انواع ترموستات هوشمند؟

ترموستات هوشمند معمولا در دو نوع آمده است. یک نوع از رفتار شما به صورت اتوماتیک یاد می گیرد و به همین ترتیب خود را تنظیم می کند. یعنی با توجه به رفتار و دمای مورد نظر خود را برنامه ریزی می کند.

نوع دوم اتصال به اینترنت و اتصال به ترموستات برای برنامه ریزی از راه دور میباشد، مانند اطلاع از تلفن های هوشمند زمانی که شما درجه حرارت را به سطح مورد نظر  تغییر می دهید.

کنترل با تلفن همراه

برنامه ای که در تلفن هوشمند نصب می شود می تواند گزارش هایی در مورد استفاده به شما نشان دهد که به درک بهتر در استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش شما کمک می کند. این گزارش به شما کمک می کند که در طول نگهداری خانه در دمای مناسب برای بهینه سازی در هزینه صرفه جویی کند.

طبق تحقیقا به عمل آمده برنامه Energy Star EPA مشخص کرده است که خانه هایی با ترموستات هوشمند می توانند تا ۱۸۰ دلار در سال برای گرمایش و سرمایش صرفه جویی کنند.

صرفه جویی با ترموستات هوشمند

 

Geofencing چیست؟

Geofencing  یک ویژگی است که با اتصال به GPS تلفن هوشمند صاحب خانه از رفت و آمد با خبر می شود. زمانی که خانه را ترک می کنید ترموستات فرض را بر این می گذارد که دیگر احتیاجی به سرمایش یا گرمایش خانه شما نمی باشد پس سیستم تهویه مطبوع را خاموش می کند.
از طرفی در زمان برگشت وقتی نزدیک به خانه شدید دوباره شروع به کار کرده و دمای مورد نظر را فراهم می کند تا علاوه بر صرفه جویی با ترموستات هوشمند دمای خانه را مطلوب کند. همچنین اگر شما از خانه خارج شوید اما احتیاج به ادامه دادن سرما یا گرما باشد می توانید آن را به راحتی اعمال کنید.

برای کنترل ترموستات از راه دور می توانید تنظیمات را از هر کجا که اتصال به اینترنت داشته باشید، اعمال کنید.

 

صرفه جویی با ترموستات هوشمند

چند ترموستات هوشمند به شما پیشنهاد می شود:

ترموستات هوشمند Nest

Nest  یکی از قدیمی ترین شرکت هایی است که در حوزه ترموستات های هوشمند فعالیت دارند و مجموعه ای از مدل ها را دارند. بعد از اینکه فرآیند نصب به راحتی انجام می شود، معمولا ۳۰ دقیقه یا کمتر – ترموستات هوشمند NEST بلافاصله شروع به یادگیری نحوه حرکت شما در خانه می کند.

همچنین می توانید درجه حرارت را به طور خودکار بر اساس ساعت، روز و یا حتی هفته از طریق یک سری سنسورها و یک گوشی هوشمند تنظیم کنید.
در اکثر خانه ها درجه حرارت یکسان نیستند. Nest  این مشکل را حل کرده است. با سنسور دما، Nest می داند که کدام اتاق باید راحت ترین اتاق در خانه باشد و تنظیمات مربوطه را انجام می دهد.

ترموستات Nest

ترموستات هوشمند هانیول Honeywell’s Lyric T5

یک مدل دیگر برای صرفه جویی با ترموستات هوشمند ساخت شرکت هانیول می باشد. شرکت هانیول در ایران نیز فعالیت دارد. این مدل جزء بهترین ترموستات های هانیول نیز می باشد.
این ترموستات بادستیار صوتی الکسا برای کنترل صدا کار می کند. از دیگر امکانات این ترموستات بهره بردن از تکنولوژی Geofencing برای پیگیری موقعیت مکانی تلفن هوشمند می باشد.

ترموستات هوشمند هانیول

ترموستات هوشمند Ecoobee4

شرکت EcooBee  نیز ترموستات هوشمند خود را معرفی کرده. این ترموستات به لطف استفاده از بلندگو و میکروفون داخلی برای دستیار صوتی الکسا آمازون، امکان مدیریت دمای خانه آسان تر می کند. این مدل صرفه جویی با ترموستات هوشمند را به طور متوسط ۲۳ درصد در سال برای گرمایش و سرمایش لحاظ میکند.(هم از لحاظ مالی و هم بهینه سازی انرژی). نصب ترموستات فقط چند دقیقه طول می کشد و در  بعد از آن در حالت اجرا قرار می گیرد.
پس از نصب، می توانید برنامه تلفن هوشمند که هم برای Android  و هم برای IOS موجود است را نصب و مدیریت دمای خانه را به عهده بگیرید. ار هر کجای دنیا که باشید.

ترموستات Ecoobee

 

انتخاب ها در اینجا متوقف نمی شوند شرکت های بزرگی مانند ترموستات زیمنس و ترموستات کلایماست در راستای صرفه جویی با ترموستات هوشمند در حال فعالیت می باشند.

اگر شما یکی از کسانی هستید که نمی خواهید که ترموستات خانه را به ترموستات هوشمند ارتقاء دهید یا نمی خواهید تا از خواب بیدار شوید چون فراموش کرده اید که درجه حرارت را برای بهترین خواب تنظیم کنید، الان زمان تعویض آن رسیده. ترموستات های هوشمند علاوه بر ارزش برای خرید، شما را به صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین در ذخیره سازی مالی دعوت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *