آموزش, اخبار

کاربرد ترموستات

کاربرد ترموستات

کاربرد ترموستات

کاربرد ترموستات: ترموستات ها به صورت کلی به چهار بخش تقسیم می شوند.

۱- ترموستات دیجیتال

 

۲- ترموستات آنالوگ

 

۳- ترموستات جداری

 

۴- ترموستات مستغرق

کاربرد ترموستات ها

 

تشخیص کاربرد ترموستات با توجه به نیاز کاربر و عملکرد مورد نیاز مشخص می شود. در این مقاله به مبحث کاربرد ترموستات برای انواع سیستم های کنترل و HVAC خواهیم پرداخت. با انتخاب درست و دقیق می توانید بهترین ترموستات ها را انتخاب کنید.

[irp[irp posts=”12758″ name=”نمایندگی هانیول در ایرن”]

کاربرد ترموستات دیجیتال:

ترموستات های دیجیتال از دقت بالا و نمایشگر برخوردار هستند. این از خصوصیات بارز ترموستات دیجیتال بوده که کاربری آن را برای ساختمان های مسکونی، هتل ها، بیمارستان ها و … میسر می کند. یکی دیگر از مزیت های ترموستات دیجیتال ظاهری مدرن بوده که به زیبا تر شدن فضای شما کمک می کند. ترموستات هانیول دارای مدل های زیادی است که میتواند برای هر سلیقه ای مناسب باشد. در برخی از مدل های دیجیتال امکاناتی چون وای فای، برنامه ریزی هفتگی، ریموت کنترل، حفاظت از یخ زدگی، قفل کودک، دستیار صوتی، اتصال به تلفن همراه و … را دارا می باشد. همچنین ترموستات های دیجیتال می توانند صرفه جویی در انرژی و هزینه را برای شما به ارمغان بیاورند.

کاربرد ترموستات دیجیتال

 

خرید ترموستات دیجیتال

کاربرد ترموستات آنالوگ:

ترموستات های آنالوگ کاربری مشابه با ترموستات های دیجیتال را دارند. از این گونه ترموستات ها در مکان هایی چون ساختمان های مسکونی، هتل ها، بیمارستان ها و … استفاده می شود. می توان تفاوت اصلی بین ترموستات های آنالوگ و دیجیتال را در عدم وجود صفحه نمایشگر و دقتی پایین تر در ترموستات های آنالوگ دانست.

کاربرد ترموستات آنالوگ

 


[irp posts=”12869″ name=”درباره زیمنس”]

کاربرد ترموستات جداری:

ترموستات های جداری با رنج دمایی ۳۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد و ۴۰ تا ۱۱۰ درجه سانتی گراد مناسب برای فضاهای صنعتی و موتور خانه ها هستند. شما می توانید ترموستات جداری را برای کنترل دمای آب گرم مصرفی بر روی لوله نصب کنید. ترموستات های جداری یک خروجی دارند ک هنوع خروجی آن از نوع on/off می باشد و همچنین امکان استفاده برای مصرف کننده های تدریجی را نا میسر می کند.

همچنین از دیگر مزایای این نوع ترموستات این است که هنگام نصب بر روی لوله یا جداره قرار می گیرد و به لوله می چسبد اما ترموستات مستغرق باید مخزن یا لوله سوراخکاری شود تا غلاف درون سیال قرار گیرد.

کاربرد ترموستات جداری

خرید ترموستات جداری

[irp posts=”12956″ name=”درباره کلایماست”]

کاربرد ترموستات مستغرق:

ترموستات های مستغرق در ۲ نوع دنباله دار و بدون دنباله دسته بندی می شوند که در این دسته بندی در رنج دمایی مختلف

برای دنباله دار ها:

۱۵ تا ۷۵ درجه سانتی گراد

۷۵ تا ۱۳۵ درجه سانتی گراد

-۱۵ تا +۳۵ درجه سانتی گراد

و برای بدون دنباله ها:

۳۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد

۴۰ تا ۱۱۰ درجه سانتی گراد

دسته بندی می شوند. منظور از ترموستات های دنباله دار وجود لوله موئین در امتداد سنسور ترموستات است که طول آن ۱/۵ یا ۶ متر می باشد. ترموستات های مستغرق برای کنترل شیر های دو راهه و سه راهه مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ترموستات مستغرق قابلیت کنترل دمای آب استخر، جکوزی، برج های خنک کننده و چیلر را دارند.

از مزایای دیگر ترموستات های مستغرق می توان به دقت بیشتر آن اشاره کرد. چرا که سنسور این نوع ترموستات به صورت غلاف برنجی می باشد و این غلاف درون سیال داخل مخزن قرار می گیرد و نسبت به ترموستات جداری  دقت بیشتری دارد.

کاربرد ترموستات مستغرقخرید ترموستات مستغرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *